פגישה עם מדען

ראשון-לציון,7 מרץ 2003 

כבר מזמן הבנו שיש צורך לשתף במידע שמוסרים לנו החוצנים, גם איש מחקר בעל שיעור קומה מן האקדמיה.

המטרה לבחון את האפשרות לנסות ולגשר על פערים בתפיסה וידע בין אנשי המדע שלנו ו"שלהם". כמו כן ברמה הרגשית, לבדוק את מידת הפתיחות של אדם כזה, לקבל את עצם קיומם כאן של "גורמי חוץ", שמציגים לו ידע שסותר הנחות יסוד בתפיסת עולמו המקצועי.

בפגישה השתתפו כצוות חשיבה ותקשור

אדריאן, מירי, חגי, דוד, אבי ואיתן. בעלי רקע הנדסי מדעי בנושאים של: מערכות ממוחשבות, פיזיקה, ביוטכנולוגיה, מתמטיקה, ניתוח מערכות, פסיכולוגיה תעשייתית, וכו'.

צוותי ההחוצנים  שהגיעו לפגישה

( מירי וחגי מתארים ) האישיות הבכירה שמה JOHNATAN ובתפקידו לרכז את פעילות המחקר הרפואי והמדעי של צוותי "האיחוד הבין גלקטאי של התאגידים". אנחנו צוות החשיבה שנמצא כאן, עובדים כרגע מול איגוד 54 הפלנטות. בנוסף להם מתקיימים עוד צוותים של התאגידים הבאים: 8, 36, 64 הפלנטות. ביניהם מתקיים שתוף פעולה כללי אך לא רציף.

הוא לא בדיוק חוצן רגיל, הוא ישות אור מאד גבוהה. אצלם ההיררכיה מאד מסודרת לא כמו אצלנו. מן הגבוהה ביותר ועד לנמוך ביותר. גודלו כ 2.5 עד 2.8 מטר ורוחבו כ 3 מטר. הוא נראה כמו רוח, אינו תופס נפח, עד כדי כך שהחוצנים האחרים שנמצאים בסביבתו "עוברים" דרכו.

לידו נמצאים כרגע עוד שמונה נציגים שהתפקיד שלהם למסד כאן פעילות שתקרב בין תחום "הרוח" לתחומים של "החומר". כלומר לקרב את אנשי המדע שלנו לאנשי הרוח, אם אפשר לקרוא לזה כך. ובעצם לאחד אותם.

נמצאים אתנו גם "קבוצת התשעה" ובנוסף להם "מועצת העל". נמצא אתנו גם פרופ' באך רופא ומדען שקשור לפעילות איחוד התאגידים.

בנוסף לזה, יש כאן עיתונאים שלא רק שמצלמים את האירוע אלא גם מקליטים את המחשבות והתחושות שלנו כפי שהם יכולים "לראות", תוך כדי הדינאמיקה של הפגישה.

בנוסף להם, יש כאן עוד מיני נציגים שונים. אומרים לנו עכשיו שיש 356 חוצנים, כולל ישויות אור. הם יושבים על מעין אמפיתאטרון, מעגל של 8 עד 10 שורות, שהם הציבו רק היום במיוחד לצורך האירוע הזה.

מסר אישי למדען

(מירי מדברת) הוא JONATHAN הגיע במיוחד עבורך ועבורנו. מבחינתו זה כבוד רב לפגוש אותך כאן. הוא מוסר שהוא עובד אתך גם במקביל באותו יקום שלו.

אתה עדיין נמצא ב"ספק רב" וזה מובן ובסדר מבחינתו. בתוך כחודשיים הקרובים, אותו חלק של הנשמה שעובדת אתו במרחב המקביל תמסור לך מידע ישירות. תוך כדי חלימה או פשוט תקבל הברקות של אינטואיציה. הידע הזה "ירד" להכרתך תוך כדי כתיבה או קריאת חומר. אפילו לא תדע מהיכן שזה מגיע אליך.

דרך אגו, אתה זוכה כרגע לטפול ע"י פתיחת העין השלישית שהיא הולכת ונפתחת כאשר צורתו כמו דלתון. הם פותחים אותה לאורך ולרוחב. (אבי מתאר) הם גם מרכיבים פשוט איזה קריסטל באזור אמצע המצח שלו כדי לעורר את המקום.

מסר לכל הנוכחים

(מירי מדברת) הם מברכים אותנו. הכנס הזה מתקיים על מנת להעביר מידע חיוני ביותר לאנושות. כדי שהספקות והפחדים ירדו מכלל הצבור. אנחנו שנאספנו כאן נשמש כ"ראש החץ" על מנת להעביר ידע לתחום האנושות, בכל דרך אפשרית. אין צורך להילחם בזה. מי שהמידע צריך להגיע אליו, ומי שמוכן הוא כבר יקלוט אותו באמצעותנו. אנחנו נפיץ את הידע רק מכורח נוכחות הגוף שלנו. באמצעות התוצרים האלקטרו מגנטיים שיוצאים מן הגוף שלנו וכן מתוך הגופים האתריים הנוספים שנמצאים סביבו. בעצם תפקידו של JOHNATAN להעלות אותנו בתדר האנרגטי כדי שנוכל לעכל את המידע רב הערך שיש להם למסור לנו. לכל אחד מאתנו יש אתו את המדריכים שלו.

(המדען שואל) מה מטרת הפגישה כפי שהם החוצנים, רואים את זאת ?

(חגי מתאר ) קודם כל להבין מתוך ניתוח השאלות שלנו, מה הם יכולים לתת, ולסקר ולתעד את הפגישה עצמה. מבחינתם הפגישה הזאת היא לא מקרית. היא תוצאה של עשרות שנים של עבודת הכנה שהם עשו עם כל אחד מן הנוכחים. לא רק כאן אלא גם במרחבים אחרים. מאחר ואנו פועלים גם שם. כל אחד מאתנו פועל כרגע במקביל בלפחות שלושה מרחבים שביקומים מקבילים. אנחנו חיים רוב רובנו כאן בגלקסיה התשיעית ועל כן לא בכדי הם הגיעו אלינו. אנחנו הוכנו מבעוד מועד שם כחוצנים על מנת להגיע לכאן וליישם בגלגול וברמת הידע הנוכחי שלנו את היעוד שאנו עושים כרגע.

המטרה הייתה להביא אותנו לידי הבשלות שבא נוכל להיפגש לאירוע שכזה ונאמין לכל מה שקורה סביבנו. העבודה הזאת נעשתה בשיתוף פעולה מלא עם המדריכים הרוחניים שהוצמדו לנו בהתאם למטרה הזאת, וכן הצוותים החוצניים שמלווים אותנו.

מצדם קיימת התעניינות רבה וכן לחץ מאד רציני עלינו שכבר נתחיל וליישם את הידע והיכולות שלנו. כמובן שהם מודעים לקשיים הארציים שלנו להפיץ את המסרים, ולשכנע אחרים וגם את עצמנו ביכולות שלנו לתקשר עם חוצנים.

דיון על עצם צורת הקשר עם מדענים

(אדריאן שואל בשמם) JONATHAN שואל אותך, כיצד היית ממליץ להתייחס וליצור קשר עם מדענים כמוך ?

(המדען משיב ) אנחנו עסוקים כיום בחקירת המון תופעות שאין לנו הבנה לגביהם. למשל ידוע לנו על תופעת "החומר האפל". אנחנו מודדים כיום את ההשפעות שלו, יודעים שהוא קיים אבל אין אנחנו יודעים בכלל מה הוא. אם הייתם יכולים לספק הסבר לתופעה כזו למשל, היה לי מאד מעניין לשמוע. כמובן שבצורה כזו של המחשה שנקבל לא יהיו לנו עדיין את הכלים לאמת את תקיפות ההסברים. חשוב לנו להשתכנע שאכן באמת מתקיימת כאן תקשורת בין תרבויות שיש ביניהן פערים של שנות אור בידע.

(איתן מציע ) מתוך הניסיון שלי בשיחות עם מספר רב של אנשי מדע ובעיקר פיזיקאים, הבנתי שעלינו לנקוט כלפיהם בגישה האישית. משמע, על גורמי ה"חוץ" ללמוד את סביבת המחקר האישי שבו עסוק הבן אדם. להציג לו דרך אנשי התקשור את הממצאים והלבטים ה"אינטימיים" ביותר שרק המדען יודע ומתחבט בהם. זאת על מנת ליצור אווירה של תקיפות ואמינות. ובנוסף לזה, להציע לו הסברים ודרכי ניתוח לקראת המשך או לקראת שנוי בגישת המחקר שלו.

(המדען משלים ) נראה לי שהדרך הזאת לגשת לאנשי מדע היא נכונה וחשובה. חשוב מוקדם ככל האפשר להציע טיפים לגבי תופעות ונתונים שהמדען קשור בהם כדי שהוא יוכל לנסות ולבדוק לעצמו את תקיפות הפרטים שנמסרים לו.

(איתן מוסיף ) באם נציג בפניו כבר בראשית הדרך, רק עובדות ותופעות שסותרות אחת לאחת את כל בסיס הידע שהוא שצמח עליו, אנחנו מעמידים את הבן אדם בפני החלטה קשה מנשוא.

(המדען שואל) כיצד החוצנים מעבירים למירי מידע כאשר היא נמצאת אתנו במרחב בעל שלושה ממדים בו בזמן שהם נמצאים במרחב של נניח שישה ממדים ויותר ?

(אדריאן מסביר) להם אין כל נוכחות של גופים במרחב של שלושה ממדים שאנחנו כביכול יכולנו לראות. לעומת זאת לנו כן יש "שלוחות" של גופים כאלו במרחבים הללו, ודרכם הם יוצרים אתנו את הקשר.

(מירי מוסיפה) לגוף הפיזי שלנו 7 "שלוחות" של גופים אתריים במרחבים גבוהים יותר. אלו בעצם 7 "שערים" שדרכם הם באים אתנו במגע. גם להם יש "שערים" למרחבים בעלי ממדים גבוהים עוד יותר, אבל אין להם שום נוכחות כאן במרחב הפיזי שלנו. למשל ה"גוף המנטלי" של חוצן כזה יוצר "פעימת" תקשורת באמצעות גלים שהם מכנים "טטריים", עם נניח ה"גוף האסטרלי" שלי וכך מועברת התקשורת. גלים אלו הם "על מרחביים". אני רואה את זה כמו חוטים מוזהבים דקים שמחברים צמתים של "מרידיאנים" שיש גם לנו ואצלם בגופים הללו. צמתים אלו, הן תתי חלוקה של ה"צאקרות" שהם המוקדים הראשיים שיש בגוף הזה. הם משמשים כ"מפרצונים" שמקשרים אותנו למרחבים השונים. דרך הנקודות הללו מחוברים אלינו הגופים השונים.

עכשיו מאחר ואנחנו מודעים ומתקשרים עם הגופים האתריים הנוספים דרך הגוף הפיזי שלנו, אנחנו למעשה משמשים כמנסרה להעברת מידע דרך הקשר הזה אל הצבור הרחב.

קיימים חוצנים שהם פחות מפותחים שנקראים "אפורים" שמתקיימים במרחב בעל ארבע ממדים. הם כן יכולים להוריד את נוכחותם ולבוא במגע ישיר אתנו במרחב הפיזי.

(חגי משלים) באופן עקרוני יש להם את הטכנולוגיה ליצור אתנו תקשורת ברמת שמיעה, דואר אלקטרוני, FAX, SMS וכו'. העניין הוא שכרגע חל עליהם איסור לבצע קשר ישיר עם הצבור הרחב.

(המדען שואל) אנחנו משתמשים יותר מדי במושג הכללי "אנרגיה". כיצד הם מגדירים את זה, ובכלל למה הם מתכוונים?

(מירי מסבירה) "אנרגיה" זהו השלוב של "פראנה", במילים פשוטות "האוויר" שנמצא בסבכה הקוסמית, בין הכוכבים. זה נראה כמו רשתות קטנים לאורך ולרוחב, של קווי כוח ועוצמה שנמצאת בין הכוכבים. הרשתות הללו מבחינתו הן התשתית הבסיסית שתמיד הייתה. עצם תופעת היווצרותה היא מחוץ לתחום ההתעסקות שלנו כאן הערב. מתוך הרשת הזאת מתלכדים ונוצרים הכוכבים. ובכן הם מגדירים את זה כך :

"אנרגיה" זהו מיזוג בין אותה "פראנה" לבין האוויר שממלא את המרחב הפיזי שלנו. אנחנו קולטים את ה"חומר" הזה לתוכנו דרך "צ'אקרת" ה"כתר", שנמצאת בחלק העליון של הראש שלנו. וכך בעצם מתחוללות "תעצומות הנפש" שמניעים את הקיום של הגוף שלנו.

(המדען שואל) אולי נעבור עכשיו לשאלה אפיקורסית מעט. כשאסטרונאוט נמצא בחלל, ואין שם אוויר. כיצד הוא מתקיים אז ?

(מירי מוסיפה) יש לו קשר עם ה"פראנה" בלבד. לכן הוא זקוק לחליפת החלל.

(המדען מעיר) אז אם אני מבין, ה"פראנה" הזו היא למעשה מה שאנחנו קוראים "אנרגיה פיזיקאלית" שממלאת את כל היקום ?

(מירי משלימה) הם אומרים לי שזה נכון וזה גם מה שיוצר את כל הכוכבים.

(המדען שואל) איני מבין עכשיו כיצד זה קשור ליצירת כוכבים?

(מירי משלימה) כי גוש אדיר של "פראנה" במקום אחד, כמו קורי עכביש, מתגבש ויוצר את התשתית ליצירת החומרים שממנו נוצרים לאחר מכן הכוכבים.

(המדען שואל) אולי נעבור עכשיו לשאלות כלליות יותר באסטרונומיה. לפני כמה זמן התרחש ה"מפץ הגדול" שיצר את היקום ?

(מירי מסבירה) הם ידעו שתבוא והכינו לך חומר. הם מוסרים שהמפץ הגדול שגרם ליצירת הכוכב ארץ שלנו, התרחש לפני 500 טריליון שנה. הוא נוצר במצב צבירה שונה לגמרי ממה שאנו מכירים כיום. הרכבו היה 85 % מים ו- 15 % יבשה בלבד. בתוך המים היו אורגניזמים "דו-תאיים". היבשה הייתה מורכבת מהרי געש גם מתחת לפני המים. בתקופה הראשונה, הטריליון הראשון, בכלל לא התפתח "אדם". זה היה סוג של ניסוי שנעשה ע"י 84 גלאקסיות, בראשות הבורא הראשוני. ואנחנו מבדילים בין האל לבורא הראשוני. היינו סוג של ניסיון כיצד מתקבל ומתפתח אורגניזם דו-תאי במרחב הפיזי שנוצר.

אנחנו המרחב הנמוך ביותר השלישי. "נפח אורך ורוחב", ככה הם קוראים לנו. רק השלב מאוחר יותר, בטריליון השני, התפתחו החיים. הם נוצרו בתוך המים, 4 תאים, 6 תאים וכו'. זה היה סוג של ניסוי לראות בכל פעם כיצד הוא ניקלט, מתפתח ומצליח יותר ויותר לשרוד כאן. זה היה ייצור דמוי לוויתן שיכל להתקיים גם ביבשה וגם במים.

(המדען מעיר) המספרים שהם מוסרים אינם תואמים את הידוע לנו ? קודם כל נברר האם בשמות מיליון, טריליון הם מתכוונים לאותו דבר שאנחנו מתכוונים. אפילו בתרגום מאנגלית לעברית יש הבדלים בשמות הללו.

(מירי מסבירה) אנחנו לא יודעים שום דבר. הוא צוחק JONATHAN והצחוק שלו מרעיד פה את כל החדר. הוא גם מעיר שמבחינת שמות המספרים, הם מתאימים עצמם לשפה שלנו.

(המדען ממשיך) מה שהם אומרים זה פי אלף יותר ממה שאנו יודעים. אז השאלה עם כן היא מהיכן נובעת הטעות שלנו ?

(מירי מסבירה) אין לכם שום מתקן ראוי לשמו למדוד את זה.

(המדען ממשיך) אנחנו מדברים על גיל כדור הארץ כ 4.5 מיליארד שנה. אנחנו חושבים שהמספרים האלו מדויקים. אז האם זה נכון שהם מדברים על בערך פי אלף יותר. אז מה מקור הטעות שלנו ?

(מירי ממשיכה) מקור הטעות שלנו היא בחוסר היכולת שלנו להיכנס לשורש הבעיה. אין לנו מספיק כלים וידע לזה. כדור הארץ התכסה שכבות, שכבות ואנחנו גילינו רק חלק מזה. ואנחנו לא מסוגלים לגשת ולגלות את זה.

(המדען ממשיך) אז בעצם יש לנו מגבלות טכניות לזה. אנחנו מודדים את גיל כדור הארץ, במושגים שלנו בעזרת התפרקות של חומרים רדיואקטיביים. האם יש לנו טעות במדידה הזאת ?

(אדריאן מעיר) אפשרות אחת היא שאנחנו מודדים בשכבה שהיא אינה מספיק עתיקה.

(חגי מסביר) הם מראים לי עכשיו את כדור הארץ כאשר הוציאו ממנו פלח מסוים. אפשר לראות 6 שכבות דמויות "צלחת" שיושבות עליו בצורה מסודרת. שאר השכבות פחות מסודרות דבר שמקשה עלינו את המדידה. בנוסף לזה קיימת אצלנו המגבלה ה"טכנית" העיקרית. בדיוק כמו שאנחנו לא מסוגלים כיום לראות חיים בכוכבים אחרים שסביבנו, אנחנו גם לא מבחינים בכ- 24 "גופים אתריים נוספים" של כדור הארץ, שמתקיימים במרחבים המקבילים שנמצאים סביבה.

תוך כ- 25 שנה יהיו לנו את הכלים הטכניים לבצע את המדידות הנכונות.

המסר העיקרי שהם רוצים להעביר לך זה שהפיזיקה שידועה לנו אינה לוקחת בחשבון את מרכיב ה"תודעה" שיש לכל גוף שמימי.

כל ההתייחסות של הפיזיקאים מתעלמת מהילה של תודעה העוטפת כל גרם שמימי. תכונה שלמעשה חיונית ומשתתפת בעצם חוקי התנועה של הפלנטות האחת כלפי השניה. ברגע שכוכב מסוים כבה, משמע מפסיק את "חייו" הוא יסטה מתנועתו היחסית כלפי השמש והפלנטות האחרות שסביבה.

(המדען ממשיך) אם המגבלה שלי זה לחפור 1000 ק"מ לעומק אז יש לי בעיה להבין את זה. כיום כאשר אני מסתכל אל הכוכבים ואני רואה שביט או אסטרואיד מסוים, שקוטרם רק עשרות ק"מ ואין להם שכבות כאלו עמוקות. כיום אני מודד אצלם את אותו הגיל ואני מקבל את אותם התוצאות. אז היכן הבעיה עם המדידה.

(מירי מסבירה) לכל כוכב יש את המבנה ה"אסטרופיזי" שלו. הגרעין הוא אותו הגרעין, אבל העטיפה, השכבות השונות שלו הן ייחודיות לגמרי. כל ככוכב נולד בזמן אחר ומתוך תצורת אנרגיה ו"צורך" אחר.

(המדען שואל) כלומר מה שאני רואה כיום מסביבי במערכת השמש שלנו, האם כל הגופים הללו לא נולדו באותו הזמן. לפי התפיסה שלנו כל מערכת השמש נולדה ביחד באותו פרק זמן יחסית קצר של כ- מיליון שנה. אז נוצרו בה כל הפלנטות וכוכבי הלכת. האם זה נכון ?

(מירי משלימה) לא. מה את זה לא ידעתם ? כל הגלאקסיות נוצרו בפרק זמן של החל ממיליון שנה ועד 8 טריליון שנה. הגלאקסיה שלנו לא נולדה מתוך מפץ אחד אלא מפצים, מפצים, ומפצים.

(אבי משלים) כמו שאני הבנתי את מה שאמרת, שהגלאקסיה שלנו לא נוצרה במפץ אחד אלא תוך כדי מספר מפצים נוצרו חלקים שונים של אותה גלאקסיה שלנו.

(מירי מוסיפה) נכון, הם מדרגים. החל מן הגלאקסיה הראשונה ועד התשיעית שהיא הרחוקה ביותר.

(המדען ממשיך ושואל) אז מה שמטריד אותי עכשיו זה ההבדל הגדול בגילים. גם לגבי גלאקסיות יש לנו שיטות למדוד את הגיל. למשל לגבי גיל הגלאקסיה שלנו של "שביל החלב" אנחנו מדברים רק על מיליארדי שנים ולא על טריליוני שנים, כלומר בסדר גודל של פי אלף. הייתי רוצה להבין מהיכן נובעת הטעות. ישנן חומרים רדיואקטיביים כמו ראדום שפולטים מעצמם חלקיקים בקצב קבוע שידוע לנו. ובתור שכזה הם משמשים אותנו כ"שעון". השיטה הזאת משמשת אותנו החל ממדידת גיל של כוכב ועד למדידת גיל של איזה ממצא ארכאולוגי. אנחנו משתמשים בשלוש ארבע שיטות מדידה שנותנים לנו בערך אותם התוצאות. אז שוב הייתי רוצה לדעת היכן הטעות בשיטת המדידה שלנו ?

(מירי מסבירה) אנחנו בעצם לא טעינו. אבל עדיין לא חקרנו מספיק לעומק את כל השכבות שאותם אנחנו עדיין לא גילינו כי לא יכולנו לחקור כל כך לעומק. הם מראים לי עכשיו קריסטלים, גבישים. הם אומרים לי שזה הרמז, אותם אנחנו צריכים לחקור. שם אנחנו נמצא עדויות לחומרים "עמוקים". הם מקרינים לי עכשיו תמונה של אבן כזאת. היא האבן העתיקה ביותר על פני כוכב הלכת שלנו. היא נוצרה בתקופות הראשונות שלנו. היא נראית כמו יהלום אפור מבריק שהמרכיב העיקרי שלו הוא מגנזיום. הם לא יודעים לציין את השם שלו בשפה שלנו.

בנוסף לזה, הראיה של הדברים שלנו היא מאד מאד מצומצמת. זה מה שאנו יכולים לעכל בשלב הזה של ההתפתחות שלנו. אנחנו לא יכולים לעכל ידע נוסף וגם אם נקבל אותו זה בכלל לא יהיה מובן לנו. זה קשור אפילו לתודעה של החומר הפיזי שלנו. אבל האבן הזאת שהם הקרינו לי, תהיה "שער" לגילוי הרובד האחר של התשובה שאנחנו מחפשים.

(המדען ממשיך ושואל) האם הם יכולים לתת לי הוכחה שאני טועה ?

(מירי משלימה) כן, דרך האבן הזאת. כשאתה תפרק את האבן הזאת אתה תוכל לגלות את אותם החלקיקים שחסרים לך. ואתה אישית בכוח היכולות שלך תוכל לחקור ולהבין זאת. JONATHAN הגיע לכאן במיוחד על מנת לעזור לך גם בתחום הזה.

(אדריאן שואל) האם הם יכולים לציין את היסודות שמרכיבים את האבן הזאת.

(חגי עונה) פחם, מגנזיום, סיליקון ואבץ.

(מירי משלימה) הם אומרים שיש לחפש לפי מגנזיום שהוא המרכיב העיקרי.

(אבי שואל) האם מלבד החומרים שאנחנו כבר מכירים, גם החומרים האחרים הם רדיואקטיביים ?

(מירי מסבירה) כן. אבל אין לנו כיום את האמצעים לגלות אותם.

(המדען שואל) לצורך הבהרת הדברים, יש לי שאלה נוספת באותו העניין. הכוכב הכי זקן בגלאקסיה שלנו הוא בן בערך 10 מיליארד שנים. השמש עצמה אנחנו יודעים את גילה כ 4.5 מיליארד שנים. יש כוכבים שהגיל שלהם כ- 9 מיליארד שנים, הם פשוט נוצרו לפני השמש. אני רוצה לדעת האם גם כאן יש טעות מאד גדולה מן הבחינה הזאת ? האם הכוכבים הכי זקנים הם בני כמה טריליוני שנים ?

(מירי מסבירה) כן. הכוכבים נמצאים מסביב לשמש כמו "גלים", עגולים עגולים. העגולים הפנימיים שמסביב לשמש הם הם העתיקים ביותר. אחר כך השני פחות והשלישי עוד פחות וכן הלאה. החצוניים הם הצעירים ביותר. הגיל של השמש עצמה היא כ- 85 טריליון שנה.

(המדען ממשיך) אז הנה כאן הבעיה שלי. לפי הבנתי אין בשמש מספיק "חומר" כדי לייצר אנרגיה כל כך הרבה זמן. אז שוב, היכן הטעות שלנו ?

(מירי ממשיכה) השמש עשויה מגז. והגז הזה הוא בלתי מתכלה. זאת טעות חמורה שלנו שהיא מתכלית. הם מבקשים להפריך אותה עד היסוד. JONATHAN עושה לי עם היד תנועת ביטול שכזאת. השמש היות והיא עשויה מגז, היא מחוללת שלוחה כלפי חוץ. לאחר מכן שלוחה שניה ושלישית. החלק האחורי של האחד מצית את זה שבא לאחריו. כך שהוא לא יכול להתכלות. כמו כן, היא גם ניזונה מסך האנרגיה שמפיקים הכוכבים שמסביבה. כל הכוכבים מתכלים, "קורסים" מלבד השמש שהיא המאזן האנרגטי היחידי שלנו בעצם. ה"חורים השחורים" הן דוגמא של כוכבי לכת שקרסו מעצמן.

כל הזמן קיים היזון חוזר של אנרגיה בין השמש לאדמה שלנו. לעומת זאת כדור הארץ שלנו מתכלה פנימית בתוך הגרעין שלה, תהליך שלא קורה בשמש. לשמש אין את אותו הגרעין ואת אותן השכבות שכדור הארץ בנוי מהן.

(המדען מעיר) אז עכשיו אני נמצא בדילמה לא קטנה. אנחנו קובעים את גיל היקום ואת גיל השמש בשתי שיטות. למשל לגבי השמש אנחנו מודדים את הגיל שלה לפי קצב התכלות סך כל כמות הגז שמרכיב אותה. ואז קבלתי את התשובה שבעצם הגז הזה בכלל אינו מתכלה. השאלה שנשאלת אז מדוע אם כן, כיצד שתי הטעויות שלי נותנים את אותו המספר שגוי כפי שהם טוענים.

(איתן מעיר) אני משום מה, איני רואה את הסתירה. שיטות הבדיקה הן נכונות, הבעיה היא שהן לא מיושמות במקום הנכון.

(אדריאן מסביר) הם טוענים שהמידע לגבי האבן הזאת כבר נמסר לטובת עבודת הדוקטוראט של מישהו לפני כ- 10 שנים. אבל מאחר וזה כל כך חרג מן המקובל העבודה הזו בסופו של דבר כלל לא פורסמה.

(המדען מעיר) אז המסר העיקרי שלהם הוא שהיקום הרבה יותר זקן משאנחנו יודעים. עכשיו, כשאני מסתכל בטלסקופ שלי לשמים ורואה מיליארדי כוכבים מאירים. כשאני מסתכל על שמש כלשהי בגלאקסיה שלנו אני יכול לאמוד את כמות הגז שבה ולחשב שהוא מספיק בערך ל 10 מיליארד שנים. עכשיו לעומת זאת הם אומרים לי שהגלאקסיה קיימת כבר טריליון שנה, אני לא מבין כיצד אני בכלל רואה שם כוכבים.

(מירי מסבירה) מה שאנחנו רואים שם זה כוכבים שכבר מזמן לא קיימים, מפני שעד שהאור שלו מגיע אלינו במשך מיליוני שנות אור הוא כבר קרס. מצד שני אנחנו עדיין לא רואים כוכבים חדשים שנוצרו מאותה הסיבה. לגבי הכוכבים שאנחנו כן רואים, כל כוכב והגיל שלו. כמו כן, הם גם מורכבים מיסודות לגמרי אחרים.

(המדען שואל) האם כאשר אני מכוון מכשיר מדידה כלפי הכוכבים אני אראה סימן כלשהו שהם בנויים מחומרים אחרים ?

(אדריאן מסביר) לא תראה מאותה הסיבה שאינך רואה כאן ועכשיו את JONATHAN שהוא עשוי מחומרים אחרים.

(חגי מסביר) אתן לך עכשיו דוגמא פשוטה. נמצא לידי מדריך חוצני בשם דורון. הוא מתאר לי עכשיו כיצד כוס המים שנמצא מולי על השולחן ניראה בעיניו. הוא רואה משהו שנפרס לצדדים עם כל מיני נקודות שחורות באמצע. מבחינתו כשאני מרים את הכוס הזו הוא רואה משהו הרבה יותר גדול בתצפית מן המרחב שלו. לעומת זאת יש להם גם את הטכנולוגיה להביט על המרחב הפיזי שלנו ולראות אותה כמונו.

(אבי משלים) אם היינו צופים אל סביבותינו בעזרת גלי רדיו, או גלי X , התמונה שהיינו תופסים הייתה לגמרי שונה. האינטראקציה של המבט שלנו עם הסביבה הייתה יוצרת תפיסת מציאות שונה. זאת כנראה גם הסיבה שבגללה חוסר האמצעים שלנו מגבילים אותנו מלראות את ה"חומר האפל" שממלא את היקום ואנחנו רק צופים בתופעות הלוואי שלה.

(אדריאן שואל) בפגישה קודמת הם מסרו לנו מידע לגבי תופעת ההשתנות של "מהירות" הזמן כתוצאה של מחזורי התרחבות והתכווצות של היקום. כיצד התופעה הזאת משפיעה על הנתונים שהם מסרו לגבי גיל היקום, הגלאקסיה, השמש וכדור הארץ ?

(חגי מסביר באמצעות חוקר חוצני שהובא במיוחד לפגישה הזאת עם המדען) אתה מכיר אותי, פעלנו בעבר במחקרים רבים לגבי הכדור הזה. אנסה להמחיש לך את התשובות במידת האפשר. ננסה להמחיש לך את שיטת ה"פרטקטוריה" שלנו. תורה שעוסקת בתופעת עוויתי הזמן בהתאם להתרחבויות והתכווצויות שחלות על היקום במחזוריות משתנה. (מוסרים לחגי לוח ציור שעליו הוא מצייר 10 מחזורים של עקומות שמתקבלות כתוצאה של תנועה צ'קלואידית. משמע ציור שמתקבל מתנועת נקודה על היקפו של מעגל דמיוני שמתגלגל ימינה על פני ציר ה X - ) כל עקומה עולה ימינה כדי לציין מקטע של התרחבות + נקודת שיא + ויורדת ימינה כדי לציין מקטע של התכווצות. המרחק שבין נקודות המפגש של העקומות על ציר ה X משתנה בהתאם למושג שהם מכנים "מהירות הזמן" (או דיחוס הזמן) שנכון לאותו מחזור מסוים. כרגע אנחנו נמצאים ע"ג המחזור השביעי מתוך עשר, מן הכיוון שעולה משמאל ומייצג קטע של התרחבות, כ- 9 שנים לפני השיא שלמעשה מציין אירוע שיתקבל בשנת 2012. הקטע שמתקבל על ציר ה X לגבי המחזור הנוכחי שלנו, מייצג לא יותר מ 100 שנה אינטנסיביים של "דיחוס" בהתפתחות התודעתית שלנו. זאת לעומת מחזורים קודמים שבהם הקטע הזה מציין מרווחי זמן בסדרי גודל לגמרי אחרים.

(מירי מוסיפה) קצב התפשטות היקום היא לא ליניארית, כלומר משתנה לאורך הזמן. המקצב הזה משתנה בצורה "גלית". בתקופה של התרחבות, האנרגיות שמופקות הן עוצמתיות יותר ועל כן מאיצות את הזמן. לעומת זאת בתקופות של התכווצות זה להפך, הם מאיטות את הזמן.

על כן, בכל מרחב קיום של פלנטה מסוימת אנחנו מדברים על "מהירות" של זמן שונה. אין כזה דבר כמו זמן אבסולוטי.

(איתן שואל) כלומר עכשיו האם הם יכולים לציין האם כל נתוני הזמן שהם מסרו מתייחסים ל"מהירות" הזמן כפי שהיא כיום כאן אצלנו או לפי "מהירות" אוניברסלית כלשהי אחרת ?

(מירי משלימה) הנתונים שקיבלנו הם ביחידת הזמן העכשווית שלנו כאן. כמו כן, גם המהירות הזוויתית של הכדור שלנו משתנה בהתאם כל הזמן.

(המדען שואל) לפי תמונת המצב שהם מציגים, כלומר שהיקום נוצר לפני הרבה טריליוני שנה אזי קיימות גלאקסיות במרחק של טריליוני שנות אור מאתנו. האם אני יכול לראות אותם ?

(אדריאן מסביר) אנסה להסביר את ההבדל בין המדידות שלך ולנתונים שהם מוסרים. כמו שכבר אמרנו מקודם, זמננו העכשווי הוא "מהיר" יותר. כלומר סרגל המדידה שלנו ככל שנתרחק לעבר גלקסיות רחוקות יותר ויותר, הוא הולך ומתארך. זה יכול להסביר את ההבדלים שבין הנתונים שידועים לך ולהם.

(המדען מממשיך) כלומר השאלה שלי היא בעצם האם המדידות שלנו אינן נכונות ומדוע ?

(מירי מסבירה) JONATHAN טוען שלכל אורך הדרך, הטעות היסודית שהמדענים עשו כאן היא חישוב בקו ליניארי אבל הזמן איננו שווה. לאורך כל אותה התקופה הזמנים השתנו לחלוטין. אפילו בין מאות השנים שעברו עלינו. כיום קצב השנוי הוא כזה שהוא משתנה אפילו משנה לשנה. 10 שנים במונחים של היום משתווים לפרק זמן של 100 שנה שעברו עלינו לפני 100 או 200 שנה. ואת זה אנחנו איננו יודעים. כי אנחנו איננו מבינים את הפן ה"רוחני" שבזמן. זהו מרכיב בלתי נפרד ממד הזמן משהו שהמדענים כאן אינם מבינים. כי אינם מבינים את מהות העניין רק מבחינה חומרית מדעית. אנחנו עושים הפרדה מוחלטת בין המרכיבים הרוחניים והטכנולוגיים וזאת טעות יסודית. ואתה אישית כמדען תגשר על פני הפער הזה כשאתה תבין את מהות העניין הרוחני. וזו תחילת דרכך בערב זה במקום מכובד זה. אתה כבר מתעניין בתחום הזה ונמצא כאן במסגרת היעוד הנשמתי שלך. אתה כבר חקרת

בדיוק את התחום הזה לפני כ 2900 שנה במקסיקו של אז.

חקרת בדיוק את אותה התופעה אבל היו לך יכולות ותובנות ברמת אנרגיה הרבה יותר גבוהה מאשר יש להם כאן כיום.

היו לך אז כלים גופניים הרבה יותר נאורים וגבוהים. אתה עצמך היית חוקר גם אז. נולדת עם אנרגיות וגוף פיזי עם יכולת מוחית הרבה יותר מפותחת. מאותה תקופה ועד היום רמת התודעה האנושית הלכה והצטמקה. בעצם אתה חוזר כיום לאותם השורשים ומקורות שאז חקרת. לכן אתה כל כך מתעניין ואתה תגיע לאותה רמת תודעה ואפילו יותר.

(אבי שואל) האם אתם יכולים לגלות לנו את אותו המרכיב שבחומר שאתם מכנים בשם "תודעה" ?

(מירי מסבירה) JONATHAN מסביר לי שלא. עלינו לגלות את זה בעצמנו לבד. עצם תהליך הגילוי, הוא חלק מן העניין. וזה התפקיד שלנו.

(איתן שואל) האם קשה להם להמחיש לנו את המרכיב התודעתי שבחומר במונחים פיזיקליים ? תוך כמה זמן נוכל לתאר את תופעת ה"תודעה" במונחים פיזיקאליים ?

(מירי מסבירה) הם מסוגלים להמחיש לנו דבר אחד יסודי. החומר הרוחני נוצר באופן שאנחנו קוראים לו טלפתי. אצל כולנו זה קיים ואנחנו יוצרים את הקשר הזה כל הזמן. אלו שדרים אלקטרומגנטיים שמופעלים על יד הגוף האתרי השלישי שיש לנו, הגוף המנטלי.

(חגי משלים) כשאתה מדבר על מושגים של רוחניות אינך יכול לתרגם את זה למונחים פיזיקליים ומשוואות מתמטיות. אתה יכול רק לדבר במושגים של "תובנות". כלומר אתה קולט את המידע ואתה רק יכול להפנים אותו באם הנך "בשל" לזה מבחינת ההתפתות האישית שלך. לא נוכל בשלב הזה בשנים הקרובות, לשלב את התופעה הזו בפיזיקה שלנו.

(איתן שואל) תוך כמה זמן נוכל להפגיש ברמה פיזיקאלית את תופעת הגרביטציה וה"חלקיק הקוונטי" ? תוך כמה זמן המדען שנמצא כאן אתנו יתחיל להבין את הקשר בין שתי התופעות ?

(המדען משלים) את הקשר הזה מחפשים כיום.

(מירי מסבירה) JONATHAN אומר לי שזה מתחיל כבר מעכשיו. אבל קשה לו להאריך כמה זמן זה ייקח בסך הכל, מפני שבתקופה הזאת שלנו "מהירות" הזמן משתנה כרגע בצורה מאד לא ליניארית. מושג הזמן מבחינתו זה לא מה שאנחנו רואים על השעון.

(המדען שואל) בנוגע למהירויות תנועה שהן מעבר ל"מהירות האור" כיצד הם מתייחסים למגבלה הזאת ?

(מירי מסבירה) JONATHAN מסביר לי שבשלב הזה יהיה לך קשה להבין את ההסברים שיש להם.

(אדריאן מסבירה) אנסה לחזור על ההסברים שהם כבר מסרו במספר הזדמנויות אחרות. הנושא הזה מתקשר לתופעת הקשר בין מהירות וזמן. בין כל שתי מסות מתקיימת איזו אינטראקציה. תנועה בכלל בסביבה שאין בה חומר, יכולה להתקיים בכל מהירות שהי. בתנועה בסביבה שיש בה חומר, נוצרת אינטראקציה מעין "חיכוך" בין מסת החללית ולסביבה.

אם יכולנו ליצור בכלים טכנולוגיים סביב לחללית איזה מרחב מלאכותי, איזו "בועה" אזי היינו יכולים להתגבר על המגבלה הזאת. הם עושים את זה. הם מסוגלים אם אני מבין נכון להגיע למהירות האור כפול חצי מיליון.

(אבי שואל) כיצד הטלפתיה מועברת מאדם לאדם ?

(מירי מסבירה) קיימים אצלנו 8 "רשתות" כאלו והן שמעבירות את השדרים הטלפתיים מאדם לאדם. הם שמרכיבות את הגוף ה"מנטלי שלו, זה נראה כמו קסדה שעוטפת את הראש הפיזי שלנו. הן מעבירות תדרים אלקטרו מגנטיים ותדרים נוספים שאותם אנחנו לא מכירים שהם מכנים טטריים. תדרים שמועברים ב"על מקום" וב"על זמן" כלומר ללא תלות של מקום וזמן.

(אבי שואל) מתי נוצר ה"אדם הראשון" ?

(מירי מסבירה) אין כזה דבר ה"אדם הראשון". אלא קבוצות ועוד קבוצות של "סוגי" אנשים ש"הושתלו" כאן. הם נזרעו כאן בצורה טכנולוגית לתוך האדמה בדומה לצמחים. מי שמסביר לי את זה כרגע הם "קבוצת התשעה". הם מתארים את זה ביתר פירוט בספר שהם כבר העבירו אלינו "כוכב הבחירה היחיד". הם מתארים את התהליך הזה כניסוי גנטי שהתבצע כאן בזמנו.

סכום הפגישה

(המדען מסכם) איתן בתחילת הפגישה שלנו אמר משהו מאד נכון. כדי להשתכנע ולשכנע, בוא נחפש את ה"אפסילון". בו נחפש משהו שההבדל ביחס למה שאנחנו יודעים עליו, ישמש אותנו כצעד הכי קטן שחסר להבנה שלנו, בעבודות המחקר שלנו כיום. בוא נפתור את זה קודם ואז ננסה להמשיך ולהתקדם הלאה. למעשה מה שהם אומרים זה שבעצם כל מה שאנחנו יודעים זה שום דבר. זה בכלל לא מקובל עלי. כל מה שהם אומרים זה כל כך גדול שאין לי כרגע שום אחיזה או דרך לאמת את מה שהם אומרים.

אני מתאר לעצמי שאם מישהו היה בא עם הפיזיקה של היום לשכנע את "שוכני המערות", שהיו כאן בסך הכל לפני 10,000 שנה, הם היו מרגישים אותו הדבר. אזי אני שואל האם יש דרך להציג דוגמא של צעד קטן. משהו שכן זז ומראה בצורה ברורה היכן הפיזיקה של היום עושה טעות.

(איתן מסכם) רובנו מסוגלים לחשוב ולפתור בעיות במקביל על סמך שתי תפיסות עולם שונות. ואני חושב שאתה כמדען בטח מסוגל לעשות את זה. על כן אני מציע לך להמשיך ולחשוב במושגים של עבודת המחקר היום יומית שלך, על ה"אפסילונים" שחסרים לך. בשלב הזה מספיק שתתייחס לכלל תסריט הקיום ש"גורמי החוץ" מציגים לך ולכל מה שאתה שומע כאן כ"חומר למחשבה" בלבד. ואז אולי ביום מן הימים, תוכל בשלבים לאט לאט, לנסות ולהפגיש את שתי התפיסות גם יחד.

בתור אחד שמתנסה כבר כ- 5 שנים בחוויות הללו, של חשיפה למידע שסותר לחלוטין את תפיסת הקיום הרגילה שלי, אני רוצה להכניס דברים לפרופורציה נכונה יותר, גם מבחינתך. גם JONATHAN שיודע פי טריליון יותר מאתנו על מציאות הקיום, עדיין רמת הידע שלו היא סופית. לא פעם אחת עלו בי מחשבות שאולי אנחנו כולנו, גם "גורמי החוץ" שניצבים מולנו, נמצאים אתנו באותו צד של המתרס. כולנו נמצאים על גבי נקודות זמן שונות של התפתחות. לומדים ומתקדמים תוך כדי זה שאנחנו מנסים ללמוד ולפרשן בעצם תופעה הרבה יותר גדולה ומתוחכמת משאנו רק יכולים לתאר.

הייתי רוצה לטובת הפגישה לבקש ש"גורמי החוץ" יספקו לך כמדען בשלב הראשון, את ה"אפסילון" שחסר לעבודת המחקר האישית שלך.

(איתן שואל) האם אתם מכירים את עבודת המחקר שלו. את המקומות בעבודה שלו, שרמת ידיעותיו עוצרות אותו

מלהמשיך ?

(מירי עונה) כן. כבר מזמן הם עוקבים אחריו. השנוי הקטן הזה שהם מציעים לו בתפיסת הידע שלו, זאת ההתייחסות שלו לעצם בדיקת האבן, הגביש הזה שהם מדברים עליו. הם זרקו לך רמז. "זרקו לך אבן".

(חגי מסכם) בשלוש השנים הקרובות אנחנו שנמצאים כאן הולכים להתפתח באופן מואץ ברמה האישית שלנו. ביכולות המנטליות ובשנוי התודעתי שלנו לגבי מה שאנחנו תופסים שקורה סביבנו. כך שנוכל לעכל ולהשלים עם הנתונים והתופעות הכל כך חריגות שהם מתארים. עד שזה יקרה, אנחנו נוכל רק לשמוע ולנסות לתאר לעצמנו את התסריט שהם מוסרים מבלי יכולת לעכל ולהשלים עם זה. בהדרגה, עלינו להסתדר תחת מערכת הגדרות והנחות יסוד חדשים לגמרי.

על כן נשאלת השאלה, אז למה הם באים עכשיו ומציגים לנו את כל הנתונים ?הבלתי נתפסים הללו 

מאד מאד,חשוב להם שאנחנו כבר נבין שאיננו לבד ביקום הזה. הם רוצים לעזור לנו להתפתח. הם רוצים שבשלב הבא, אנשים כמונו שנמצאים כאן הערב, נגלה כבר את הדרך הנכונה כיצד להציג ולמסור את המידע הזה הלאה, לעוד ועוד אנשים.