Nedstat Basic - Free web site statistics Tel: (972-3) 9649440
Mob: (972-52) 654138
Fax: (972-3) 9505256

English Hebrew Romania Russia Nederland's Portuguese

 

גלגולים קודמים

עצמתי את עיני ונכנסתי למדיטציה עמוקה, ניסיתי לדמיין את החדר שבו אני שוכב. התקרה שראיתי בעיני רוחי הייתה שונה קצת מזו שבחדר הטיפולים. היא הייתה גבוהה יותר ומלבנית. מאמצע התקרה השתלשל חוט שחור כלפי מטה. על החוט היה תלוי משהו שלא הצלחתי לזהות. הפניתי את "מבטי הדמיוני" לנסות ולראות את שאר החדר. בפינה אחת ראיתי חלק משידת מגירות מעץ חום מעוגל שכמוהו לא ראיתי מימי. קרוב לשידה הלך והתבהר חלקו של כיסא שהיה כנראה צמוד לשולחן. הכיסא היה בסגנון עתיק מעץ מבריק. ריפוד הכיסא, העשוי קטיפה אדומה ולו מסגרת מוזהבת, בצבץ מתחת למפת שולחן עם הדפסי פרחים ועיטורי זהב דהוי. הפניתי את מבטי כלפי מעלה והפעם הצלחתי לראות את המנורה, שהייתה למעשה טבעת עגולה ממתכת שחורה ועליה נרות לבנים דולקים. ידידה טובה שלי, שלמדה יחד אתי את קורס ההילינג,"הנחתה את המדיטציה. מובן, שנכח גם צוות של ישויות.  

קטע מהספר

הילינג ישויות וחוצנים

הספרים יצאו בהוצאת גל

הגדל תמונה
לדפוס
PDF קרא בפורמט  [מבוא לספר הראשון]
 [1,2,3  פרקים ]  
[ 4,5,6,7  פרקים] 
 [ 8,9  פרקים ]
 The book

 הספרים לרכישה בחנויות הספרים ובאינטרנט

IBook
Bookme
Mitos

הילרית: מי אתה?

הסתכלתי על עצמי והצלחתי לראות רק את כרסי שהייתה מעוטרת בחולצת מלמלה ומעליה לבוש כהה מעוטר בחוט זהב.היה זה ז'קט קטיפה בצבע אפרפר.

 הילרית: בן כמה אתה?

לא ידעתי לענות. הסתכלתי על ידיי שהיו עבות ומלאות קמטים כשל אדם זקן. רציתי לראות את פני וניסיתי לדמיין שאני מסתכל בראי ואמנם הצלחתי. לתדהמתי ראיתי בבואה של אדם שמנמן בעל שערות שיבה שנראו יותר כמו גלגלים בשיער. האיש שראיתי היה בשנות השישים לחייו.

הילרית: מה אתה עושה?

ראיתי שוב את ידי והפעם הן היו מונחות על מכתבה, ועליה מסמך כלשהו. המונח MEMUAR> - זיכרונות - עלה בראשי. הבנתי שכתבתי את זיכרונותיי, ותוך כדי כך עשיתי את חשבון הנפש של חיי. הייתי מרוצה מההישגים.

הילרית: האם אתה נשוי והאם יש לך ילדים?

בתגובה הרגשתי שהילדים עזבו את הבית, ואז הופיע אישה מבוגרת, לבושה בשמלה מפוארת ממשי ירוק כהה. לצווארה היה ענק גס של אזמרגדים ירוקים. את ראשה לא הצלחתי לראות, רק את דמותה ראיתי, כשהיא מתרוצצת ודואגת.

הילרית: מהו שמך ומהיכן אתה?

השמות לואי וליון הדהדו במוחי.

הילרית: למה הגעת דווקא לגלגול זה?

התשובה התקבלה מהישויות.

ישויות: גלגול זה היה מוצלח מאוד ופיתחת בו אישיות חזקה ונבונה. חשיפה שלך לאישיות גלגולית זו יכולה לעזור לך בהווה להתגבר על חלק מהפחדים שלך ועל חוסר הביטחון העצמי.

הילרית: במה עבדת?

קיבלתי את התגובה שהייתי יועץ לקיסר. הסתבר שנכנסתי לגלגול של גנרל-אסטרטג בתקופת נפוליאון בונפרטה. היה זה חיזוק למידע שקיבלתי מולריו בורגוש לפני שנים. ולריו סיפר לי שבגלגול מסוים הייתי בחור צעיר, קרוב משפחה של נפוליאון והועסקתי בשרטוט מפות לצורך תכנון קרבות. תוך כדי שרטוט הצעתי הצעות ורעיונות שמצאו חן בעיני הקיסר. בהדרגה הפכתי ליועץ אסטרטגי. כלומר מתכנן קרבות. אחר כך קיבלתי דרגת גנרל, כאות הוקרה לתרומתי. המשכתי את מסעי בזמן וראיתי את עצמי בחדר גדול ומפואר. במרכזו של החדר היו שולחנות עץ מסודרים בצורת ריבוע די גדול. סביב השולחנות ישבו מכובדים, בעלי שיער לבן וצעקו זה על זה. נקלעתי לדיון סוער. התהליך שעשע אותי, והחלטתי שאני רוצה לראות את פניו של נפוליאון. לא עברו אלא שניות אחדות וכבר החלו להתבהר פניו של אדם נמוך, שישב ליד שולחן הדיונים בין האנשים. פניו קטנים ועגולים כשל ילד, אבל לא יפים במיוחד. שערו שחור וחלק. היה לו מבט מוזר של ערמומיות, קצת רוע ואולי מחלת נפש כלשהי. כנראה היה זה נפוליאון כפי שראיתי אותו פעמים רבות בגלגול ההוא.

ישויות: הקיסר העריך אותך מאוד. הוא העריך אנשים פיקחים וטיפח אותם סביבו. אם נפוליאון העריך אותך בזכות כישוריך, אתה כנראה באמת שווה משהו.

התהליך שתואר כאן אופייני לכניסה אל זיכרונות גלגוליים. נכנסתי באופן אקראי, והתחלתי לראות פריט אחד: תקרה וחוט משתלשל. את המשך הרצף כיוונתי בעזרת ההילרית והעניין האישי שלי. אבל מה שרציתי לראות בא בקושי רב. לפעמים חלקי תמונה מטושטשים הלכו והתבהרו, אבל לא לגמרי. הדבר אינו דומה להסתכלות בעיניים פיזיות, אבל נדמה כאילו יש מאגר תמונות נתון, ובו אני מחפש תמונות שיענו על מה שאני רוצה לראות. אני מביע רצון פנימי לראות או להבין, ומקבל משהו כתגובה. לפעמים התשובה עקיפה. בהתחלה התהליך מתיש, אך אם מבינים אותו הוא הופך למהנה, והמאמץ כדאי. התחלתי להיות מרוצה מעצמי והרגשתי נוח במצב שבו הייתי.

כמו שקורה בדרך כלל כשמנסים לצאת ממדיטציה עמוקה, קשה לפקוח את העיניים. דקה או שתיים עוברות מהרגע שבו אני מביע את הרצון הפנימי לחזור ולפקוח עיניים, ועד שאני מסוגל לעשות זאת בפועל. נדמה כאילו שאני נמצא מאחורי העיניים אבל לא מסוגל לצאת החוצה.

הילרית: אני רואה במקום שבו אתה שוכב, אדם מבוגר מאוד ולו זקן ארוך ולבן. הבנתי שהיא רואה את הגוף כפי שהיה בסוף חיי באותו גלגול, לבוש בבגד לבן ושוכב במיטה.

כניסה לזיכרונות גלגוליים איננה רק חוויה בשביל הסקרנים שבינינו. הסתבר שבעזרת הכרת מנגנון הגלגולים ניתן לפתור בעיות לא מעטות. חלקן אף קשות מאוד, שאין להן שום פתרון ברפואה או בפסיכיאטריה הקונבנציונלית. לצערנו, פסיכותרפיה קונבנציונלית העושה שימוש ברגרסיה נעצרת ברגע הלידה. ואולם קיים מידע רב מלפני הלידה, פרקי חיים שלמים, המגלמים לעתים טראומות והפרעות אשר משליכות על פרק החיים הנוכחי. הישויות והחוצנים המטפלים מבצעים שחזור גלגולים בהתאם לצורך הטיפול הרפואי בלבד. במרבית המקרים ישנם זיכרונות המוגדרים כזיכרונות "פתוחים" שאותם יש לסגור. כלומר, זיכרונות טראומתיים או זיכרונות של אירועים שנשארו "פתוחים" או "דולפים", והם מפריעים בצורה זו או אחרת לתהליכי המחשבה של המטופל. סגירת הזיכרונות "הפתוחים" מתבצעת על-ידי כניסה אליהם והתעמתות הדרגתית איתם. אין כללים קבועים אבל בדרך כלל ההילר נכנס ראשון לזיכרונות הבעייתיים, שהמטופל אינו מודע אליהם. לעתים המטופל יכול ללמוד לבצע תהליך של כניסה לגלגולים הבעייתיים בעצמו תוך כדי הדרכת ההילר ובעזרת דמיון מודרך. לעתים נדרשת התערבות פעילה של הישויות והחוצנים בשילוב ההילר כדי לאתר את הזיכרונות הבעייתיים.

טיפלתי במספר רב של מקרים. צורת העבודה עם ישויות וחוצנים מעניינת ולעולם מפתיעה. אף פעם איני יודע מה הולך לקרות בטיפול מסיבה פשוטה: אני לא מנהל את העניינים אלא הרופאים עושים זאת. אני הופך לכלי, למכשיר. מזיזים לי את הידיים. מדריכים אותי באופן טלפתי מה לשאול את המטופל, ומה לענות לו. אני המתווך והמתורגמן, בין צוות הרופאים הבלתי נראה לבין המטופל. לפי בקשתי, החוצנים נותנים לי הסברים באופן טלפתי בזמן הטיפול ולאחריו לצורך הבנתי האישית.